Start Na sygnale Oszuści okradli 84 – latkę z oszczędności

Oszuści okradli 84 – latkę z oszczędności

przez Nysa Hot
Przestępcy za cel znów obrali oszczędności seniorów z Nysy. 84 – latka we wtorek przekazała pieniądze dla fałszywego wnuczka. 

5 odebranych połączeń telefonicznych od oszustów – o tylu wiedzą nyscy policjanci. 4 osoby, które miały paść ofiarą przestępców na szczęście nie kontynuowały rozmowy i natychmiast powiadomiło organy ścigania. Niestety 84 – latka zaufała rozmówcy i tym samym straciła 20 tysięcy złotych.
We wtorkowy wieczór do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podawał się za jej wnuka. Mężczyzna powiadomił seniorkę, że potrącił kobietę w ciąży i zatrzymała go policja. Oszust chcą wyłudzić pieniądze poinformował, że musi wpłacić wysoką kaucję, aby uniknąć kary więzienia.
Seniorka długo się nie zastanawiając, przygotowała wszystkie oszczędności i zgodnie z wskazówkami oszusta przekazała je nieznanej kobiecie, która po chwili przyszła do jej mieszkania. W ten sposób nysanka straciła ponad 20 tys. złotych – informuje Policja
Funkcjonariusze, w takich sytuacjach, zalecają nie podejmować pochopnych decyzji. O telefonie warto poinformować najbliższych, a w razie podejrzeń zawiadomić Policję.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź