Start Aktualności Otmuchów i Paczków pomagają kupcom

Otmuchów i Paczków pomagają kupcom

przez Nysa Hot

Po niespodziewanej decyzji Rządu o zamknięciu cmentarzy kupcy zajmujący się sprzedażą zniczy i kwiatów liczą straty. Kolejne samorządy oferują wsparcie i zapowiadają, że nie zostawią ich samym sobie.

-Pomóżmy Naszym producentom i handlującym kwiatami w związku z ich trudną sytuacją. Zapraszam wszystkich produkujących i sprzedających z Gminy Otmuchów na Rynek Otmuchowski w celu dalszej sprzedaży KWIATÓW i zniczy. Bezpłatnie udostępniamy miejsca sprzedaży a Naszych mieszkańców zapraszam do zakupu symbolicznego. Pomóżmy tym ludziom potrzebującym wsparcia finansowego – zachęca Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak.

Wsparcie kupcom oferuje także Gmina Paczków. Przedsiębiorcy od dziś mogą nieodpłatnie na Rynku sprzedawać swoje kwiaty oraz znicze w wyznaczonych punktach po wcześniejszym uzgodnieniu miejsca z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

-Decyzja o zamknięciu cmentarzy mocno uderzyła w osoby handlujące kwiatami, pozbawiła ich możliwości zarobku i skazała na ogromne straty. Ogrodnicy, przedsiębiorcy to osoby, które znalazły się obecnie w trudnej sytuacji. Dlatego zwracam się również z prośbą do mieszkańców Gminy Paczków, aby przyszli i kupowali kwiaty i znicze. Ten symboliczny gest pomoże nie tylko nam w pogodzeniu się z tą trudną sytuacją, ale również wszystkim, którzy włożyli ogrom pracy i środków, aby te kwiaty wyhodować. – informuje Burmistrz Paczkowa Artur Rolka.

Zgodnie z decyzją Rządu, cmentarze dziś jeszcze będą zamknięte. Groby bliskich będziemy mogli odwiedzać od jutra. Pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa i unikaniu tłoku na cmentarzach.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź