Start Aktualności Otmuchów rewitalizuje miejskie parki

Otmuchów rewitalizuje miejskie parki

przez Nysa Hot

Gmina Otmuchów rewitalizuje parki miejskie. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł. Prace prowadzone są w dwóch lokalizacjach. 

Rewitalizowany jest teren po tzw. Bażanciarni. Prace trwają także na  Alei Dębowej i Alei Brzozowej, które znajdują się  w pobliżu stadionu miejskiego oraz Jeziora Otmuchowskiego.

-W ramach projektu, na terenach parków oprócz ścieżek spacerowych i nasadzeń biocenotycznych rodzimych gatunków, pojawi się piękna architektura towarzysząca, m.in. ławki, altany oraz miejsca do grillowania, a także inteligentne oświetlenie ufundowane przez TAURON.- informuje Gmina Otmuchów.Na realizację zadania otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 850 tys. zł. Cała inwestycja to koszt ponad 1 mln zł.

Zadanie realizowane jest w ramach współpracy Subregionu Południowego tj. Gminy Otmuchów w partnerstwie z Gminą Nysa, Powiatem Głubczyckim, Powiatem Prudnickim oraz Gminą Paczków.

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

1 komentarz

janek 24 marca 2021 - 18:13

Były ścieżki naturalne a burmistrz zrobił betonowe! Patrzeć kiedy będzie wycinka lasu i zamiast dębu, brzozy, jesiona itd. będziemy mieli palmy albo betonowe drzewa 🙁 Eh, czy zostało zadane proste pytanie do mieszkańców , co chcielibyśmy zrobić – naprawić, jakie mamy potrzeby od miasta itd

powtórz

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź