Start Aktualności Otmuchowski Sandacz będzie turystyczną perełką

Otmuchowski Sandacz będzie turystyczną perełką

przez Nysa Hot

Remont otmuchowskiego Sandacza przebiega zgodnie z harmonogramem. Legendarny ośrodek już w przyszłym roku ma tętnic życiem i przyciągać turystów.

Obiekt trafił w ręce samorządu przed trzema laty, a jego modernizacja rozpoczęła się na przełomie 2018 i 2019 roku. Po remoncie, ”Sandacz” ma w swoich murach pomieść restaurację, a także hotel. W ośrodku będzie prowadzona także działalność wypoczynkowo-rehabilitacyjna.

Aktualnie trwa zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Atutem miejsca będzie z pewnością widok na czeskie góry i jezioro. Zainteresowani będą mogli skorzystać ze szkoły pod żaglami. Teren ten ma imponującą historię związaną ze sportami wodnymi. Nad Jeziorem Otmuchowskim szkolili się członkowie polskiej kadry.

Dodajmy, że odkąd władze Powiatu Nyskiego odsunęły się od finansowania remontu, gmina sama pokrywa koszty prac. Już w przyszłym roku Sandacz ma być turystyczną perełką na mapie powiatu nyskiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź