Start Aktualności Otmuchowski sztab WOŚP działa pełną parą

Otmuchowski sztab WOŚP działa pełną parą

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

przez Nysa Hot

Każdego dnia spływają kolejne informacje o nowych partnerach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Otmuchowie. Wolontariusze z puszkami oklejonymi  czerwonymi serduszkami pojawią się również w Nysie, w galerii Dekada.

30 finał WOŚP – orkiestra już gra!

Do wspólnego grania w szczytnym celu przyłączył się m.in. Moto-Otmuchów. 30 stycznia w godzinach 10.00-17.00 na placu po cukrowni w Otmuchowie będzie okazja przejechać się Drift Taxi. Voucher na przejażdżkę rajdówką otrzymamy po wrzuceniu pieniążków do puszki. Sztab ma w posiadaniu wiele gadżetów i voucherów m.in. na masaże relaksacyjne, czy też wizytę u fryzjera i wciąż zabiega o nowe.

Otmuchowski finał odbędzie się w kinie Podzamcze oraz w Wiejskim Domu Kultury w Kałkowie. Wolontariuszy spotkamy także w nyskiej Galerii Dekada. – Jesteśmy otwarci na takie inicjatywy lokalne i cieszę się, że choć w ten sposób możemy pomóc – mówi dyrektor galerii, Maciej Kwit.

Tegoroczna zbiórka orkiestry Jurka Owsiaka jest dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Również nasza redakcja wesprze otmuchowski sztab. Szczegóły za kilka dni.

W ramach 30. finału WOŚP planowany jest zakup takich sprzętów jak:
– angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
– oftalmoskopy do badania dna oka
– lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
– tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
– synoptofory do pomiaru kąta zeza
– urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
– tomografia dnia oka
– mikroskopy
– stoły operacyjne.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź