Start Aktualności Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Podsumowanie opolskiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

przez Nysa Hot
Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie opolskim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie opolskim odbyły się 8 i 9 maja na boiskach Stadionu Miejskiego w Brzegu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 600 dzieci z 65 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla dziewczynek i chłopców.
Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być drużyna UKS SAP Szóstka Brzeg, która w finale pokonała 1:0 zespół Publicznej Szkoły Podstawowej Dwójeczka Paczków. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu – w ostatnim meczu wygrali 5:0 z drużyną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu.
W kategorii U-10 województwo opolskie reprezentować będą w Warszawie drużyny Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie (dziewczynki) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Kietrzu (chłopcy). Reprezentantki szkoły w Popielowie wygrały 2:0 z zespołem z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radłówie, a ich koledzy z Kietrzu pokonali 2:1 drużynę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu.
Mistrzami regionu w kategorii U-8 zostały drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu (dziewczynki, zwycięstwo w finale po rzutach karnych z zespołem Chrobry Ligota Książęca, po remisie 0:0) oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku (chłopcy, wygrana w finale 2:0 z drużyną Szkoły Podstawowej nr 3 w Praszce).
– Za nami finał pełen czysto piłkarskich emocji. Tegoroczna edycja Pucharu Tymbarku przyniosła wiele zaskoczeń. Mamy niespodziewanych zwycięzców w swoich kategoriach, jak na przykład drużynę chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu w kategorii U-12 czy zespół dziewczynek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Popielowie w kategorii U-10. Niezwykle cieszy mnie znaczący odsetek szkół z mniejszych miejscowości, które przystąpiły do Pucharu Tymbarku w trwającej edycji. Gościliśmy ich więcej, niż w poprzednich latach – podkreśla Piotr Popiołek, koordynator wojewódzki Pucharu Tymbarku w województwie opolskim.
– Do tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku przygotowywaliśmy się już od zeszłego roku, co zdecydowanie zaprocentowało na boisku. Nasza wygrana to pierwszy taki piłkarski sukces szkoły. Chłopcy zdobyli w turnieju finałowym ponad 20 bramek, a stracili zaledwie cztery. Jestem z nich bardzo dumny! Obiecałem, że jeśli wygrają, to będą mogli ostrzyc mi włosy. Oczywiście musiałem dotrzymać danego słowa… więc od teraz mam ogoloną głowę! Do Warszawy na pewno nie pojedziemy wyłącznie na wycieczkę. Będziemy cieszyć się grą w każdym meczu, w końcu gramy o wspomnienia i przeżycia, które zostaną z dziećmi na całe życie – powiedział Jan Węgrzyn, trener Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu, zwycięskiej drużyny w kat. U-12 chłopców.
– W minionym roku nasza drużyna wygrała finał wojewódzki Pucharu Tymbarku w młodszej kategorii, dlatego i teraz postawiła sobie taki cel, jednak tym razem w kategorii U-12. Cieszę się, że udało się go zrealizować. Najlepiej oceniam naszą grę w meczach grupowych. Później dopadło nas zmęczenie, ale efekt końcowy w postaci wygranej w rozgrywkach wojewódzkich wszystko zrekompensował. Dziewczyny pracowały na ten sukces przez cały rok. Pomogło im doświadczenie zdobyte na turniejach i oczywiście trochę szczęścia. Finał w Warszawie na pewno będzie dla nas wyzwaniem, chociażby dlatego, że większość dziewczynek w naszej drużynie jest młodsza. Jednak, mimo niższego wzrostu od rywalek, ich atutem jest szybkość, spryt i wypracowany styl gry – mówi Robert Nowakowski, trener UKS SAP Szóstka Brzeg, zwycięskiej drużyny w rozgrywkach wojewódzkich w kat. U-12 dziewczynek.
Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.
XXIII edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat nad Pucharem objęło również Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź