Start Aktualności Otwarcie galerii DEKADA coraz bliżej

Otwarcie galerii DEKADA coraz bliżej

przez Nysa Hot

Spółka Dekada kończy budowę największego obiektu handlowego w swoim dotychczasowym
portfolio. Galeria Dekada Nysa rozpocznie działalność 1 grudnia tego roku. Aktualnie w obiekcie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Galeria praktycznie jest już gotowa do przyjmowania klientów.

– Dekada Nysa to inwestycja wyczekiwana przez lokalną społeczność, przygotowana z myślą o tym, że będzie służyła mieszkańcom regionu przez wiele lat. Zależało nam, aby nowy obiekt najlepiej odpowiadał na potrzeby lokalnego rynku, zarówno te związane z konsumpcją, jak i dotyczące szeroko pojętej rekreacji, kultury i rozrywki. W trakcie prac nad projektem zaangażowaliśmy się w sprawy miasta, nawiązaliśmy współpracę z władzami samorządowymi i instytucjami publicznymi, zapoznaliśmy się z oczekiwaniami przedsiębiorców z Nysy i zaoferowaliśmy im przestrzeń do rozwoju. Jestem przekonany, że dzięki temu stworzyliśmy wyjątkowe miejsce w skali całego regionu, które już zyskuje rozpoznawalność poprzez wysokiej jakości architekturę, a dzięki starannie dobranej, różnorodnej ofercie najemców będzie chętnie odwiedzane. Już wkrótce miasto zyska nowy obiekt stymulujący rozwój gospodarczy, a marki poszukujące nowych, dobrze rokujących rynków istotną alternatywę dla ośrodków wielkomiejskich – mówi Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA.

Niestety, 1 grudnia uruchomiona zostanie tylko cześć sklepów. Dobra wiadomość jest taka, że będą wśród nich te najbardziej wyczekiwane przez nysan, których w naszym mieście do tej pory nie było. Mowa m.in. o sklepie Carrefour i Empiku, gdzie jest już świąteczny asortyment. Otwarte będą też punkty sieci komórkowych oraz salony jubilerskie i optyczne.

DEKADA dba też o bezpieczeństwo. W całym obiekcie zostaną rozstawione punkty służące dezynfekcji. Dużym udogodnieniem dla osób odwiedzających centrum, zwłaszcza tych robiących w nim duże, codzienne zakupy, będzie podziemny parking na blisko 400 samochodów. Z powodu pandemii opóźni się otwarcie 4-salowego kina i restauracji – planowane obecnie na wiosnę przyszłego roku.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, w miejsce tradycyjnego, hucznego otwarcia spółka Dekada skoncentrowała się na bieżących potrzebach mieszkańców miasta i okazaniu wsparcia tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebne. Równolegle z przygotowaniami do otwarcia firma zaangażowała się w działania pomocowe skierowane do lokalnej społeczności m.in. poprzez zakup pościeli dla oddziału zakaźnego nyskiego szpitala dla pacjentów z koronawirusem.

– Mając na względzie aktualną sytuację i dobro naszych gości oraz pracowników, zrezygnowaliśmy z programu wydarzeń towarzyszących otwarciu, natomiast wszystkie prace związane z udostępnieniem centrum dla klientów są prowadzone zgodnie z harmonogramem i jesteśmy gotowi na otwarcie galerii 1 grudnia. Zadbaliśmy nie tylko o funkcjonalność obiektu, ale także wysokie standardy bezpieczeństwa. Chcemy stać się dla mieszkańców Nysy i regionu czymś więcej niż tylko miejscem zakupów – jestem przekonany, że w przyszłości będziemy mogli zaprosić naszych gości do udziału w wydarzeniach, które dostarczą im wyłącznie pozytywnych wrażeń, a nasza strefa rozrywki będzie jednym z ulubionych miejsc spotkań – mówi Maciej Kwit, dyrektor centrum handlowego Dekada Nysa.

W galerii handlowej, na blisko 20 tys. mkw. przygotowano przestrzeń dla ponad 70 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych, w tym m.in. Carrefour, Reserved, Home&You, Douglas, Rossmann, RTV Euro AGD, Sizeer, Vistula/Wólczanka, Vision Express, 50 Style, Dealz, Cropp, House, Sinsay, Pepco, KiK, Martes Sport, 4F, Smyk, Diverse, Quiosque, Empik, Apart, Yes, W. Kruk, Pepco, Ryłko, Grycan.

Grafika: Nysa nasze miasto.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź