Start Aktualności Otwarcie kolejnego mieszkania wspomaganego

Otwarcie kolejnego mieszkania wspomaganego

Gmina Paczków jednym z liderów w kraju

przez Nysa Hot

W środę w Paczkowie odbyło się uroczyste otwarcie mieszkania wspomaganego dla osób niesamodzielnych, w tym osób starszych i z niepełnosprawnościami. Projekt dofinansowano z RPO oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obiekt oddano do użytku w Paczkowie przy ul. Staszica 8, w ramach partnerskiego projektu „NieSamiDzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – II edycja”.  – Pomimo tragedii, która dzieje się na Ukrainie, pamiętamy też o naszych mieszkańcach i ich potrzebach – mówi Burmistrz Paczkowa, Artur Rolka. – Remont kosztował nas 230 tys. złotych. Mieszkanie jest małe, ale w pełni wyposażone i bardzo przytulne.

 

Jak podkreśla Mieczysław Wojtaszek Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego – opolskie samorządy mocno postawiły na politykę społeczną. – Cieszę się, że małe gminy z małymi budżetami potrafią dla swoje społeczności pozyskać na te cele dodatkowe środki i tworzyć nowe inicjatywy – mówi Wojtaszek. – Dobrym przykładem jest kompleks przy ul. Kościelnej w Paczkowie, gdzie w jednym miejscu powstały trzy ważne palcówki. 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź