Start Aktualności Otwarcie zmodernizowanego budynku remizy i przekazanie wozu strażackiego

Otwarcie zmodernizowanego budynku remizy i przekazanie wozu strażackiego

przez Nysa Hot

W poniedziałek, 7 czerwca w Gościcach w gminie Paczków dokonano symbolicznego otwarcia i poświęcenia zmodernizowanego budynku remizy strażackiej połączonego z przekazaniem wozu strażackiego.

Uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku, podniesieniem flagi państwowej oraz odegraniem hymnu państwowego. Zaproszonych gości przywitał gospodarz Gminy, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka. W wydarzeniu uczestniczył Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa.

-Po zabraniu głosu przez przybyłych gości ks. Leszek Machulak Proboszcz parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie poświęcił samochód strażacki oraz remizę. Następnie nastąpiło przekazanie kluczyków do wozu strażackiego przez Ministra Obrony Narodowej, Zastępcę Opolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendanta Powiatowej PSP w Nysie. – informuje Gmina Paczków.

– Na koniec nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przed wejściem do budynku. Uroczystość zakończyła się zwiedzaniem nowej remizy.

Foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź