Start Hot Pacjenci z wykrytym COVID-19 przewiezieni do Nysy

Pacjenci z wykrytym COVID-19 przewiezieni do Nysy

przez Nysa Hot
ZOL w Ozimku nie radzi sobie ze skalą zachorowań. Część pacjentów została przetransportowana do innych szpitali, także do Nysy. 
Nawet 36 osób mogło zostać zakażonych koronawirusem w ZOL’u na terenie Ozimka. Decyzją Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, część pacjentów w pogarszającym się stanie, została przewieziona do innych szpitali. Mowa tutaj o 7 osobach. Część pacjentów już została przewieziona do szpitala w Nysie. 
Zastępca dyrektora ZOZ w Nysie Marek Szymkowicz potwierdza, że do Zespołu Opieki Zdrowotnej w naszym mieście przewieziono dwie osoby. Pacjenci obecnie przebywają na oddziale zakaźnym. Wojewoda jest w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala. Wśród zakażonych jest także personel. Placówka ma otrzymać dodatkową pomoc.
Na tę chwilę konieczne jest zapewnienie dodatkowego personelu w ZOL w Ozimku. W tym celu – już wczoraj, wydałem polecenie o skierowaniu do pracy w ww. placówce dodatkowej kadry medycznej. informuje Wojewoda Opolski, Adrian Czubak
Obecnie w Województwie Opolskim jest 221 osób zakażonych koronawirusem. Z każdym dniem liczba ta się zwiększa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź