Start Aktualności Pacjentka szpitala zgubiła się w parku

Pacjentka szpitala zgubiła się w parku

przez Nysa Hot

8 lutego tuż przed godz. 17.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w miejscowości Głuchołazy kobieta prawdopodobnie straciła orientację w terenie i potrzebuje pomocy. 

– Chodziło o kobietę, która była kuracjuszką szpitala MSWiA w Głuchołazach. Nie znała naszych terenów. Wybrała się na spacer po Parku Zdrojowym, w pewnym momencie straciła orientację, nie wiedziała w którym miejscu się znajduje. Postanowiła zawiadomić służby alarmowe. Zadzwoniła na nr 112. Połączyła się z nr alarmowym w Ołomuńcu w Czechach – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie. 

Czesi od razu przekazali tę informację do swoich polskich kolegów. Wysłano na miejsce dwa zastępy straży pożarnej i policjantów. W akcji brało udział 15 ratowników, użyto m.in. quadów.

– Kierujący działaniem ratowniczym nawiązał kontakt telefoniczny z poszukiwaną kobietą. Poprosił ją aby poprzez aplikację w telefonie wysłała swoją lokalizację. Udało się namierzyć to miejsce. We wskazane miejsce udali się ratownicy na quadach. Wszystko zakończyło się szczęśliwie. Kobietę odnaleziono. Była cała i zdrowa – mówi  kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie. 

Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego kobieta wróciła do sanatorium w szpitalu MSWiA w Głuchołazach.

Foto: KP PSP w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź