Start Aktualności Paczków gotowy na święta!

Paczków gotowy na święta!

przez Nysa Hot

W sobotę, 9 kwietnia na płycie paczkowskiego Rynku odbył się kolejny pełen kolorów, wiosennych akcentów i smaków Jarmark Wielkanocny. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Barabaszem.

– Na Jarmarku Wielkanocnym pojawiły się zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby przygotowane przez przedszkola, szkoły, stowarzyszenia z terenu Gminy Paczków oraz prywatnych przedsiębiorców. W tym roku udział wzięło 19 wystawców.  Ponadto animatorzy zapewnili najmłodszym gry i zabawy. Największym zainteresowaniem cieszyły się wypieki pod każdą postacią, wyroby garmażeryjne, palmy oraz wszelakie stroiki świąteczne – informuje Gmina Paczków.

– Podczas Jarmarku Wielkanocnego można było podziwiać dzieła artystów i twórców ludowych, którzy przedstawili swoje wyroby z motywami świątecznymi, wyroby koronkowe, wyroby bibułkowe i regionalne przysmaki. Na koniec wydarzenia na paczkowskim Rynku pojawiła się wielkanocna palma symbolizująca rozpoczynające się uroczystości wielkanocne.

Foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź