Start Aktualności Paczków nagrodzony za wspieranie potrzebujących

Paczków nagrodzony za wspieranie potrzebujących

Nagroda dla Gminy Paczków

przez Nysa Hot

16 września w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Gala Regionalnej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021. Paczków otrzymał wyróżnienie w kategorii PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ.

Konkurs ma na celu uhonorowanie wrażliwych pracodawców zatrudniających i wspierających osoby z niepełnosprawnością, osoby oraz instytucje, które swoim działaniem wspierają te środowisko, dziennikarzy, którzy poruszają w swoich programach problematykę związaną z niepełnosprawnością, osoby, które dostosowują obiekty, przestrzeń publiczną do potrzeb tej grupy społecznej.

– Kapitała konkursu Regionu dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego przyznała Urzędowi Miejskiemu w Paczkowie wyróżnienie w kategorii PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ za dostosowanie obiektu przy ul. Kościelnej 24 w Paczkowie poprzez przystosowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością – informuje Gmina Paczków.

– Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni, że nasze działania w zakresie usług społecznych dla osób starszych oraz dla osób z niepełnosprawnościami zostały zauważone i docenione – mówi Artur Rolka, Burmistrz Paczkowa.

Foto: Gmina Paczków 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź