Start Aktualności Paczków wybuduje kamienicę z mieszkaniami dla seniorów i niepełnosprawnych

Paczków wybuduje kamienicę z mieszkaniami dla seniorów i niepełnosprawnych

przez Nysa Hot

Pod koniec ubiegłego roku gmina Paczków otrzymała 2 miliony złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki zostaną przeznaczone na budowę kamienicy w ścisłym centrum miasta. Będzie w niej kilkanaście tzw. mieszkań wspomaganych dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

Wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Pozyskane 2 miliony złotych to część środków jakie zostaną przeznaczone na budowę nowej kamienicy. Resztę dołoży gmina Paczków. Obecnie wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowej, wykonawcę inwestycji mamy poznać w okolicach wakacji.  Kamienica w Rynku ma być gotowa w 2022 roku. Mieszkańcy nowego budynku zostaną objęci opieką pracowników socjalnych. Inwestycja jest częścią szerszego programu pomocy dla osób starszych i niepełnosprawnych prowadzonego przez gminę Paczków.

-W tym roku oddamy też do użytku 6 mieszkań chronionych dla 9 osób na ul. Kościelnej, w budynku dawnej szkoły. – mówi Artur Rolka, burmistrz Paczkowa. – Gmina Paczków podąża w kierunku pomocy społecznej ukierunkowanej na tych najbardziej potrzebujących, jak osoby starsze i osoby niepełnosprawne. Nie możemy pozostawić tych osób bez opieki.

Potrzeby w tym zakresie stale rosną, gdyż przybywa osób w wieku senioralnym. W ostatnich latach w gminie Paczków wydatki m.in. na osoby, które przebywają w DPS-ach wzrosły ponad dwukrotnie.

Foto: gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź