Start Hot Pałac w Biechowie znów będzie tętnił życiem! Zobacz wizualizacje!

Pałac w Biechowie znów będzie tętnił życiem! Zobacz wizualizacje!

przez Nysa Hot

Pałac w Biechowie znów będzie tętnił życiem. Kupił go jeden z nyskich przedsiębiorców. Po renowacji w obiekcie powstanie m.in. nowoczesne centrum leczenia uzależnień.

Poznaliśmy już wizualizacje obiektu opracowane przez pracownię Tomasza Grębskiego w Nysie.

– Miło nam podzielić się kolejnym projektem w wykonaniu naszej Pracowni ukazującym rewitalizację neorenesansowego Pałacu w Biechowie. Pałac w Biechowie to niewątpliwie urzekająca i imponująca rezydencja z XVI wieku, niezwykle urozmaicona architektonicznie. Przez lata zmieniał swych właścicieli, a po pożarze w 1854 roku został odbudowany na zlecenie hrabiego von Matuschke. Pałac pozostał w posiadaniu rodziny von Matuschke aż do czasów wojny. Po wojnie postanowiono w nim utworzyć ośrodek kolonijny, a następnie szkołę, która funkcjonowała do 2012 roku – informuje Grębski Pracownia Projektowa.

Od tego czasu obiekt miał różnych właścicieli. Obecnie trafił w ręce jednego z nyskich przedsiębiorców. W Biechowie powstanie duży, nowoczesny ośrodek leczenia uzależnień.

Dodajmy, że do dyspozycji gości będzie nie tylko sam pałac, ale także rozległy obszar wokół. A to aż 10 hektarów terenów zielonych.

Na razie nie jest znany dokładny harmonogram inwestycji. Dużo do powiedzenia będzie miał tutaj konserwator zabytków. Do tematu tej inwestycji na pewno wrócimy na naszym portalu, a także w Pulsie Regionu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź