Start Aktualności Palimąka: Przyznać stypendia studentom medycyny

Palimąka: Przyznać stypendia studentom medycyny

przez Nysa Hot

Podczas ostatniej sesji rady powiatu radny Daniel Palimąka złożył wniosek o ufundowanie przez samorząd powiatu stypendiów dla studentów medycyny. Miałaby to być kwota 2000 zł miesięcznie dla jednego studenta. Jak przekonuje Palimąka, mogłoby to, choć częściowo rozwiązać problem z niedoborem kadr medycznych w regionie. 

-Borykamy się ciągle z brakiem lekarzy, a samorząd powiatowy nie robi nic by sytuację odwrócić. Mimo, że nie jest to bezpośrednio zadanie powiatu, nie można stać z boku tylko robić wszystko by nie zabrakło w powiecie lekarzy. – mówi Daniel Palimąka.

Jak dodaje radny,  umowa ze studentami ma być tak skonstruowana, by liczba lat pobierania stypendium została odpracowana przez przyszłego lekarza w szpitalach w regionie.

-Czyli student pobierający 6 lat stypendium będzie musiał pracować 6 lat jako lekarz w naszych placówkach. Znając realia – jeżeli przepracuje 6 lat, to z wielkim prawdopodobieństwem zostanie u nas na dobre, osiedlając się w powiecie. – dodaje Palimąka.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź