Start Aktualności Palmy i leżaki na Piastowskiej

Palmy i leżaki na Piastowskiej

przez Nysa Hot

W powiecie nyskim możemy poczuć się niczym w tropikach. W tym tygodniu na ulicę Piastowską w Nysie dotarły palmy. Między nimi postawiono także leżaki.

Widok tych kojarzonych z tropikami roślin jest w naszym kraju coraz częstszy. Na początku palmy były stawiane w dużych miastach, teraz coraz częściej możemy je spotkać także w mniejszych aglomeracjach. W naszym powiecie pierwszy był Otmuchów, a w ślad za nim poszła też Nysa. Starostwo powiatowe kupiło palmy i leżaki, które stanęły na placu przy ulicy Piastowskiej.

Teraz możemy poczuć namiastkę tropikalnego klimatu. Na pewno hitem stało się robienie zdjęć przy palmach. Te od razu po ustawieniu tropikalnych roślin zalały media społecznościowe. Co ciekawe, jak zapewnia nyskie starostwo, palmy są w stanie przetrwać nawet mroźną zimę. Gdyby jednak słupki rtęci pokazały poniżej minus 15 stopni, rośliny mogą trafić na przykład do palmiarni.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź