Start Porady i zdrowie Pamiętajmy o sezonowej wymianie opon

Pamiętajmy o sezonowej wymianie opon

przez Nysa Hot

Od 16 listopada Stacja Obsługi MZK w Nysie wznawia usługę sezonowej wymiany opon. Opony letnie na bezpieczne zimówki możemy zmienić w dni robocze od 7:00 do 20:00, a w soboty od 7:00 do 15:00.

Wymiana opon – to bez wątpienia najważniejsza czynność serwisowa, wykonywana po okresie letnim i zimowym. Radzimy, aby nie zaniedbywać tej czynności. Sezonowa wymiana opon rozpoczyna się od sprawdzenia stanu ogumienia oraz felg, które mają zostać zamontowane. Trzeba sprawdzić szereg parametrów: między innymi wysokość bieżnika, ewentualne uszkodzenia i odkształcenia opon a także to, czy felgi nie są pokrzywione. Jeśli są – prostuje się je na specjalnym urządzeniu. Serwis ogumienia wymaga też wyboru odpowiedniego warsztatu – takiego, w którym zmiana opon zostanie wykonana we właściwy sposób. Stacja Obsługi w MZK przy ul. Piłsudskiego 59 to od lat sprawdzona marka. Doświadczeni mechanicy zadbają o sprawną wymianę i wyważenie opon. Warsztat posiada profesjonalny sprzęt, a pracowników warto zapytać jak to jest z choćby z mitem o tym, że wystarczy wymienić dwie opony na osi napędzającej.

Na wymianę opon można się umówić telefonicznie pod numerem 661 403 395.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź