Start Aktualności Parada Lokomotyw znów w Nysie!

Parada Lokomotyw znów w Nysie!

przez Nysa Hot

Już pod koniec wakacji w Nysie po raz kolejny odbędzie się Parada Lokomotyw. Wydarzenie w ostatnich latach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Podobnie jak latach ubiegłych kulminacją sezonu imprez organizowanych przez Turystykę Kolejową TurKol.pl będzie kolejna edycja Parady Lokomotyw. Jubileuszowa, bo już dziesiąta edycja odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2024 roku – podobnie jak w latach 2021 i 2022 – w Nysie.

– Pozytywne oceny imprezy dopingują do pracy i przygotowania szerszej oferty dla Pasażerów i uczestników pokazu taboru kolejowego w ramach parady, a także dodatkowych atrakcji towarzyszących kolejowemu wydarzeniu. Dziesiąta edycja Parady Lokomotyw TurKol.pl – NYSA 2024 będzie kontynuacją dziewięciu poprzednich imprez, które odbyły się w latach 2013-2016 w wielkopolskim Międzychodzie, w latach 2018-2019 w lubuskim Międzyrzeczu, w latach 2021-2022 w Nysie i w 2023 roku w Żaganiu. W ramach imprezy na klimatycznej stacji kolejowej Nysa zaprezentują się różne typy taboru kolejowego, w tym lokomotywy, wagony, pojazdy specjalne. W ramach imprezy uruchomione zostaną lokalne pociągi specjalne. Dotrzeć do Nysy będzie można specjalnym pociągiem turystycznym KILOF – informuje Turystyka Kolejowa TurKol.pl

– Udział w imprezie jest BEZPŁATNY, bilety na przejazdy pociągami specjalnymi będą dostępne w sprzedaży internetowej w drugim kwartale 2024 roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź