Start Hot Parada Lokomotyw znów w Nysie!

Parada Lokomotyw znów w Nysie!

przez Nysa Hot

Już pod koniec wakacji w Nysie po raz kolejny odbędzie się Parada Lokomotyw. Wydarzenie w zeszłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

– Podobnie jak w poprzednich latach kulminacją sezonu imprez organizowanych przez Tyrystykę Kolejową TurKol.pl będzie kolejna edycja Parady Lokomotyw! Ósma edycja tego kolejowego święta odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku – podobnie jak w roku ubiegłym – w Nysie. Pozytywne oceny zeszłorocznej imprezy dopingują do pracy i przygotowania szerszej oferty dla Pasażerów i uczestników pokazu taboru kolejowego w ramach parady, a także dodatkowych atrakcji towarzyszących kolejowemu wydarzeniu – informuje TurKol.pl.

W ramach imprezy na nyskiej stacji zobaczymy różne typy taboru kolejowego, w tym lokomotywy, wagony i pojazdy specjalne.

Tego dnia ruchomione zostaną lokalne pociągi specjalne np. KASZTAN do Goświnowic czy PRYSZNIC do Głuchołaz.

– Dotrzeć do Nysy będzie można specjalnym pociągiem turystycznym KILOF, którego trasa po kilku latach trwającego remontu magistrali kolejowej zostanie zmodyfikowana w sposób umożliwiający dojazd i powrót do/z Poznania przez Wrocław! – informuje TurKol.pl.

Co ważne, udział w imprezie jest bezpłatny. Natomiast  bilety na przejazdy pociągami specjalnymi będą dostępne w sprzedaży internetowej już niebawem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź