Start Hot Parada lokomotyw znowu w Nysie!

Parada lokomotyw znowu w Nysie!

przez Nysa Hot

W wakacje po raz kolejny w Nysie odbędzie się parada lokomotyw. Tym razem wydarzenie ma być jeszcze okazalsze niż przed rokiem. Wówczas na nyskiej stacji zjawiło się około 2000 osób!

To już ósma edycja imprezy organizowanej przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. Wydarzenie po raz drugi zawita do Nysy. Na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji.

Będzie sporo imprez towarzyszących samej paradzie. W tamtym roku wydarzenie było okrojone przez pandemię koronawirusa.

Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie m.in. wykład tematyczny nt. historii węzła kolejowego w Nysie. Nie zabraknie też pysznego jedzenia, w tym burgerów.

– Co ważne, jest duża szansa, że wreszcie na nyskiej stacji zobaczymy parowóz. Na pewno będą natomiast lokomotywy spalinowe, które do niedawna obsługiwały ruch pasażerki, nie tylko w naszym regionie – mówi Łukasz Jasek, kolejarz, regionalista, miłośnik kolei.

Parada lokomotyw w Nysie odbędzie się 28 sierpnia. Tego dnia uruchomione zostaną specjalne pociągi, którymi pojedziemy do różnych miejscowości naszego regionu. W zeszłym roku mogliśmy podróżować m.in. do Prudnika i do Otmuchowa.

– W ubiegłym roku na peronach nyskiej stacji gościliśmy około dwóch tysięcy ludzi. Myślę, ze w tym roku przy tych atrakcjach towarzszących, możemy spodziewać się nawet dwa razy tyle osób – dodaje Łukasz Jasek.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź