Start Aktualności Parking w Dekadzie jednak bezpłatny

Parking w Dekadzie jednak bezpłatny

przez Nysa Hot

Choć wcześniejsze komunikaty spółki DEKADA SA. mówiły o tym, że parking w nowej galerii będzie płatny, teraz zmieniono decyzję w trosce o zdrowie klientów.
Sytuacja oczywiście związana jest z pandemią koronawirusa. Jak mówi dyrektor galerii przy Kolejowej Maciej Kwit – przez kilka miesięcy opłata za korzystanie z parkingu podziemnego nie będzie pobierana.

– Przez pierwsze trzy miesiące nie będziemy pobierać opłat. Zależy nam na tym, żeby było jak najmniej kontaktu z tego typu przedmiotami jak guziki przy kasie. Staramy się w ten sposób minimalizować ryzyko zakażenia.

Użytkownicy Dekady będą mieli do dyspozycji 374 miejsca parkingowe, w tym wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych, motocykli, a także miejsca dla rodzin z dziećmi.

W zależności od sytuacji pandemicznej, Dekada na pewno wróci do koncepcji płatnych miejsc parkingowych. Związane jest to z wymuszeniem rotacyjności miejsc. Przykład parkingu podziemnego przy Piastowskiej pokazuje również, że wiele osób wykorzystuje okazję bezpłatnego parkingu do “przezimowania” pojazdu np. na czas pobytu za granicą itd.

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź