Start sport Paweł Franczak kończy sportową karierę

Paweł Franczak kończy sportową karierę

przez Nysa Hot

Utytułowany sportowiec z naszego regionu kończy karierę. Paweł Franczak, uczestnik m.in. Tour de Pologne poinformował w mediach społecznościowych o swojej decyzji.

– (…) Co ja mogę powiedzieć, nie jest to prosta decyzja, a raczej taka z tych cięższych. Długo się nad nią zastanawiałem. Ale zamierzam iść inną ścieżką. Przez 18 lat trenowałem kolarstwo a 9 sezonów byłem w gronie zawodowców. Było trochę sukcesów, takich jak medale mistrzostw Polski, pierwsza dziesiątka Mistrzost Europy, wygrany Belgrad Banjaluka pierwszej kategori.
Było tego więcej, ale zawsze będę pamiętał o trzech z rzędu wygranych wyścigach na otwarcie sezonu w Sobótce. To były świetne lata dla mnie, mojej rodziny i żony. Nigdy tego nie zapomnę. Będzie mi z pewnością tego brakowało, ale w życiu priorytety się zmieniają. Tak jest teraz u mnie. Dziękuje wszystkim zawodnikom z którymi się ścigałem przez te lata. Dziękuje wszystkim dyrektorom oraz sponsorom. Na zawsze w moim sercu będzie kolarstwo, z bólem odchodzę, ale w pełni świadomy tego, co robię. Kocham Was wszystkich! – napisał na swoim profilu Paweł Franczak.

My także dziękujemy za wszystkie emocje i życzymy powiedzenia, już na nowej drodze w życiu.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź