Start Aktualności Perły Nysy 2020. Opłacała się renowacja z rozmachem!

Perły Nysy 2020. Opłacała się renowacja z rozmachem!

przez Nysa Hot

Kamienica leżąca na rogu Dąbrowskiego 2 i Marcinkowskiego 3 bezapelacyjnym zwycięzcą VII edycji Pereł Nysy. Jury doceniło wykonane prace, ale także podświetlenie pięknego gmachu. Jak zapowiada administrator, będzie jeszcze efektowniej!

Prace kapituły konkursowej pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Marka Rymarza dały jednomyślny wynik. Wygrana wędruje do wspólnoty, która postawiła na wyeksponowanie walorów budynku również wieczorami. – Podświetlenie nie jest jeszcze wykonane tak jak sobie wymarzyliśmy – mówi Dariusz Skirecki, administrator wspólnoty. – Cięcie kosztów wymusiło obecne oświetlenie, już myślimy nad bardziej profesjonalnym.

Jak mówi Skirecki, tego typu budynki warte są starannego odrestaurowania, dzięki czemu Nysa zyskuje nie tylko w oczach mieszkańców, ale też turystów.

Pozostali laureaci konkursu to budynki przy Drzymały 18, Tkackiej 3-5-7-9, Wita Stwosza 16-18-20 i Szkolnej 11 (Goświnowice). Laureat oprócz statuetki otrzymał czek na 10 tys. złotych.

Jak zapowiada Burmistrz Nysy, w kolejnej edycji nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach. Nowa będzie dotyczyć szyldów. Szczegóły jeszcze nie są znane.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź