Start Aktualności „Perły Powiatu Nyskiego” wręczone

„Perły Powiatu Nyskiego” wręczone

przez Nysa Hot

Najzdolniejsi uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Nyski zostali odznaczeni „Perłą Powiatu Nyskiego”. Nagroda jest przyznawana najlepszym uczniom i absolwentom szkół powiatu nyskiego, którzy w roku szkolnym osiągnęli wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu.

– W tym roku, grono „Pereł Powiatu Nyskiego” powiększyło się o kolejnych wspaniałych uczniów, którym odznaczenia wręczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” dołączyli:

🎓Marta Kaczor, tegoroczna absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, za zdobycie tytułu finalistki etapu centralnego XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, wysokie wyniki nauczania oraz zaangażowanie w pracę wolontariacką.

🎓Joanna Kocierz, uczennica klasy 3 II LO w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie III miejsca w XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz III miejsca w Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie.

🎓Julia Kowalkowska, uczennica klasy III Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu finalistki XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz wysokie wyniki nauczania w szkole.

🎓Justyna Kret, uczennica klasy III Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu laureatki XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

🎓Wojciech Lichosik, tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, za uzyskanie tytułu finalisty etapu centralnego XLVII Olimpiady Historycznej oraz III miejsca w etapie wojewódzkim IV Akademii Wiedzy o Prawie.

🎓Weronika Owczarek, uczennica klasy IV Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu finalistki XLIV Olimpiady i Umiejętności Rolniczych oraz wysokie wyniki nauczania w szkole.

🎓Nina Słobodzian, uczennica klasy 3 I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, za zdobycie VIII miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w Szachach o Puchar Ministra Sportu „Licealiada Młodzieży”, wyróżnienie w etapie wojewódzkim Małej Olimpiady Matematycznej oraz wysokie wyniki nauczania w szkole.

🎓Miłosz Szewczyk, tegoroczny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie, za uzyskanie najwyższej, spośród wszystkich maturzystów w szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski w roku szkolnym 2020/21 liczby punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów oraz uzyskanie tytułu finalisty etapu centralnego XXXV Olimpiady Ekologicznej.

🎓Maciej Tabor, tegoroczny absolwent II LO w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie najwyższej, spośród wszystkich maturzystów w szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski, w roku szkolnym 2020/21 liczby punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Uroczystość uświetniły fantastyczne występy uczennic Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź