Start Rozrywka Petarda poetycka w NDK

Petarda poetycka w NDK

przez Nysa Hot

8 lutego gościem NYSKIEGO SALONU LITERACKIEGO będzie młody i utalentowany poeta, Kamil Bor. Na spotkanie z poezją organizatorzy zapraszają o godzinie 18:00 do Nyskiego Domu Kultury (Mała scena im. Jerzego Kozarzewskiego).

Kim jest bohater kolejnego Salonu? Kamil Bor – poeta, animator kultury, absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku arteterapia i animacja kultury. Publikował wiersze na łamach filozoficznego czasopisma Amor Fati, w Dolnośląskim Roczniku Literackim Pomosty (Wrocław). Laureat drugiego miejsca w Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka, za wiersz Żywy trup (Wystawa), oraz trzeciego miejsca w Turnieju Jednego Wiersza Wiosna poetów za wiersz O Matko Polsko (Wrocław 2018). – Kamil obecnie mieszka w Nysie i pracuje nad debiutanckim tomikiem DRGANIA – mówi Małgorzata Bobak Końcowa, która poprowadzi NSL. – Podczas wieczoru nie zabraknie aranżacji muzycznych. Usłyszymy improwizacje Bartosza Miruckiego, oparte o improwizowane partie na gitarę basową, efekty i looper – dodaje poetka.

Nyski Salom Literacki to już sprawdzona scena, na której systematycznie możemy zobaczyć i usłyszeć nietuzinkowych artystów. 

relacja jednego ze spotkań

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź