Start Aktualności Piastowska otwarta!

Piastowska otwarta!

przez Nysa Hot

Sowita dotacja z Unii Europejskiej nie poszła na marne. Od dziś mieszkańcy Nysy mogą cieszyć się kolejną wyremontowaną ulicą. Przybył też nowy plac miejski, a już niebawem będziemy mogli korzystać z parkingu podziemnego.

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie jezdni, bo sam plac i chodniki dostępne są dla pieszych od kilku dni. To wspólna inwestycja powiatu i gminy i liczymy na dalszą owocną współpracę. – Ulica Piastowska będzie świetnym łącznikiem od Placu Kopernika do praktycznie Placu Paderewskiego – wylicza Burmistrz Nysy. – Zyskaliśmy znakomitą przestrzeń do rekreacji, spotkań i zapewne wydarzeń kulturalnych, bo przecież w Nysie nie brakuje licznych stowarzyszeń.

Po zmianie władz powiatu nie wiadomo jeszcze jaki jest ostateczny pomysł na Piastowską. Poprzedni Starosta, a zarazem pomysłodawca przebudowy ulic chciał przy deptaku wyeksponować rzeźby ze znanymi osobistościami z historii Nysa. Na placu jest również miejsce na kolejne elementy małej architektury, fontannę, czy też ogródki piwne. Na co postawią Andrzej Kruczkiewicz, Jacek Chwalenia i Joanna Burska? Przekonamy się już niebawem.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź