Start Aktualności Piękne Czytanie w Głuchołazach

Piękne Czytanie w Głuchołazach

przez Nysa Hot

Dziś odbył się VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Głuchołazach.

Konkurs przebiegał w 4 kategoriach wiekowych. Laureatów wybierało jury w składzie: przewodnicząca – Agnieszka Juszczyk- psycholog, instruktorka teatralna w Nysie, Paweł Pawlik – bibliotekarz, opiekun Mediateki Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie oraz Łukasz Bressa – dziennikarz portalu Nysa Hot.

Jurorzy przy ocenianiu brali pod uwagę: płynność, biegłość, poprawność i wyrazistość. Komisja konkursowa miała przed sobą duże wyzwanie i spory orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

– Łącznie wzięło w nim udział 37 osób z klas 1-8 klas szkół podstawowych z Gminy Głuchołazy. Pragniemy pogratulować Wszystkim uczestnikom za przystąpienie do tego niełatwego konkursu. Szanujemy i cenimy Waszą odwagę oraz to, że przełamaliście swój stres ,a czasami nieśmiałość. Dziękujemy również nauczycielom/ rodzicom/opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzież do konkursu Pięknego Czytania. Składamy również serdeczne podziękowania Jurorom, za to, że stworzyli cudowną i przyjazną atmosferę,dzięki temu konkurs był mniej stresujący, a czytanie było po prostu piękne – informuje Biblioteka Publiczna w Głuchołazach.

Jury postanowiło przyznać w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące nagrody i wyróżnienia – informuje Biblioteka Publiczna w Głuchołazach.

I kategoria – klasy I – II
I miejsce – Nel Szenawa
II miejsce – Staśkiewicz Amelia
III miejsce – Paweł Węgrzyn
Wyróżnienie – Anna Biczan

II kategoria – klasy III – IV
I miejsce – Gabriela Małczyk
II miejsce – Alicja Owsiańska
III miejsce – Kornelia Stokłosa
Wyróżnienie – Piotr Gurbisz

III kategoria – klasy V – VI
I miejsce – Hanna Perewizny
II miejsce – Weronika Katra
III miejsce – Oliwia Szyrajew
Wyróżnienie – Jacek Chojnacki

IV kategoria – klasy VII – VIII
I miejsce – Wojciech Przysiadłowski
II miejsce – Martyna
III miejsce – Karolina Rzeszutko

Foto: Biblioteka Publiczna w Głuchołazach 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź