Start Aktualności Pieniądze dla szpitali w Powiecie Nyskim są. Kiedy zakupy zostaną zrealizowane?

Pieniądze dla szpitali w Powiecie Nyskim są. Kiedy zakupy zostaną zrealizowane?

przez Nysa Hot
Ponad milion od Zarządu Województwa Opolskiego, 735 tysięcy złotych z budżetu Starostwa. Funduszy na wsparcie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie jest coraz więcej. Jednak jak zaznacza dyrektor szpitala Norbert Krajczy, ze względu na dużą ilość zamówień w hurtowniach, niektóre zamówienia będzie można zrealizować nie szybciej niż w lipcu. Szybciej za to nyski szpital otrzymuje wyniki testów na koronawirusa. Próbki od jakiegoś czasu są wysyłane do laboratorium we Wrocławiu.
Do kwot które otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego i unijnych musimy jeszcze dopłacić 16%, a jest to ok. 400 tys. Tylko Tomograf Komputerowy do badań z aplikacją koronawirusa ma być w Nyskim Szpitalu już w kwietniu. Będziemy mieli wyniki szybciej jak z obecnych testów. TK będzie oceniał płuca pacjentów.
informuje Dyrektor ZOZ w Nysie, Norbert Krajczy
Od 1 kwietnia ma zostać uruchamiany w Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie drugi OIOM. Znajdzie się w nim 8 stanowisk intensywnego nadzoru. Szpital posiada już respiratory, kardiomonitory, a także łóżka intensywnego nadzoru.
Dyrektor Norbert Krajczy dziękuje także wszystkim, którzy pomagają nyskiemu szpitalowi. Lokalne przedsiębiorstwa, które w swoich firmach miały zapasy m.in. rękawiczek postanowiły oddać je nyskim medykom. Restauracje oraz hurtownie dbają także o to, by podczas walki z COVID-19, personel nie chodził głodny.

Warto dodać, że o zaopatrzenie w maseczki dla personelu medycznego dbają także mieszkańcy. Coraz więcej osób, a także salonów krawieckich decyduje się szyć i przekazywać maseczki do szpitali.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź