Start Aktualności Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze. Osiedle Rodzinne gotowe!

Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze. Osiedle Rodzinne gotowe!

przez Nysa Hot

Dziś w obecności Wojewody Opolskiego oddano pierwsze mieszkanie na nowym osiedlu przy ul. Franciszkańskiej. Od tej inwestycji samorządowej w Nysie zaczął się prawdziwy mieszkaniowy boom. Na przestrzeni dwóch lat powstanie kilkaset mieszkań.

Pierwsza rodzina z Nysy będzie mieszkać pod numerem „13”.  W sumie osiedle przeznaczone jest na 97 rodzin. Tempo przyznawania poszczególnych lokali pod wynajem będzie uzależnione od wymogów formalnych, jakie muszą spełnić mieszkańcy, wybrani z listy osób oczekujących na mieszkania z komunalnego zasobu gminy.

 

Konsekwentnie realizujemy budowę mieszkań dla tych, którzy mieszkają lub chcą zamieszkać w naszym mieście. Ruszamy też z inwestycjami realizowanymi przez nasz SIM czyli Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Dwa „osiedla” powstaną przy ul. Tkackiej i przy ul. Wałowej – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

 

Podczas konferencji prasowej tempo inwestycji pochwalił Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski. –  Gratuluję wszystkim, którzy zamieszkają na tym pięknym osiedlu. Otoczenie jest ciche, spokojne, aż chce się tutaj mieszkać – powiedział Wojewoda.

Inwestycję mieszkaniową zrealizowała Agencja Rozwoju Nysy.

fot. nysa.eu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź