Start Aktualności Pierwsza w Nysie Lodówka Społeczna. Zamiast wyrzucać – podzielmy się!

Pierwsza w Nysie Lodówka Społeczna. Zamiast wyrzucać – podzielmy się!

przez Nysa Hot

Nysanin wpadł na pomysł stworzenia pierwszej w naszym mieście tzw. Lodówki Społecznej. Obecnie na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka na ten cel. Potrzeba 2500 zł. Link do zbiórki znajdziecie poniżej. 

Przyczyń się do powstania pierwszej w Nysie lodówki społecznej- będzie to przeszklona witryna chłodnicza stojąca w ogólnodostępnym, publicznym miejscu w centrum miasta. Można przynieść do takiej lodówki żywność, której nie jesteśmy w stanie zagospodarować- tym samym zapobiegamy marnowaniu się jedzenia – czytamy w opisie zbiórki.

– W przypadku pozostawiania jedzenia w lodówkach obowiązywać będzie podstawowa zasadadzielimy się produktami, które sami chcielibyśmy zjeść i otrzymać. W lodówce będziemy mogli zostawić warzywa, owoce, ciasta, opakowanie chleba, przetwory, a nawet słoik z zupą, której ugotowaliśmy zbyt dużo. Produkty własnego wyrobu należy dokładnie opisać: z czego się składają i kiedy zostały przygotowane. Nie będziemy mogli zostawić natomiast surowego mięsa, produktów zawierających surowe jaja, artykułów nadpsutych i alkoholu.

Link do zrzutki – https://zrzutka.pl/ahvtwx

Foto ze strony zbiórki na stronie zrzutka.pl

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź