Start Hot Pierwsza wirtualna strzelnica w powiecie nyskim otwarta!

Pierwsza wirtualna strzelnica w powiecie nyskim otwarta!

przez Nysa Hot

Dziś (20.12.) w nyskim Mechaniku otwarto wirtualną strzelnicę. Z obiektu będą mogli korzystać docelowo także  uczniowie z innych szkół.

– Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 261 440 zł, przy czym Powiat Nyski otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej, w wysokości 200 000 zł – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

W uroczystym otwarciu wirtualnej strzelnicy uczestniczyli Violetta Porowska Poseł na Sejm RP, Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski, Damian Nowakowski Wicestarosta Nyski, Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego oraz przedstawiciele szkoły z dyrektorem Henrykiem Mamalą.

– Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczniowie będą mogli doskonalić zasady przede wszystkim bezpiecznego posługiwania się bronią. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, mogą tu ćwiczyć umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej, na różnych wirtualnych odległościach i z różnych postaw strzeleckich, w warunkach zbliżonych do naturalnych – mówi Damian Nowakowski, wicestarosta nyski.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź