Start Aktualności Pierwsze objawy odwodnienia organizmu. Akcja #Pijkranówkę w Nysie

Pierwsze objawy odwodnienia organizmu. Akcja #Pijkranówkę w Nysie

przez Nysa Hot

Czy wiesz, że kiedy odczuwasz pragnienie to jesteś już odwodniony? Już 1% odwodnienia będzie powodował negatywne i odczuwalne objawy. Dlatego warto zawsze mieć ze sobą butelkę wody, po którą będziesz mógł sięgnąć w każdym momencie. W tym artykule opiszemy najczęstsze objawy odwodnienia. Jeśli któryś z nich dotyka Ciebie na co dzień, to pamiętaj – sięgnij po swoją butelkę z wodą.

1. Suchość w ustach – to pierwsza oznaka odwodnienia.
2. Odczuwalne zawroty i bóle głowy – wypij 2 szklanki wody zanim weźmiesz tabletkę i odczekaj chwile. Jest to objaw, który bardzo często towarzyszy odwodnieniu, dlatego warto dbać o odpowiednie nawodnienie.
3. Organizm często myli głód z odwodnieniem, przez co możesz pochłaniać niepotrzebne kalorie. Picie wody pomaga również ograniczyć przekąski. Za każdym razem kiedy masz ochotę na podjadanie między posiłkami, sięgnij po swoją butelkę z wodą.
4. Osłabienie i senność są to częste objawy odwodnienia. Nie masz energii do działania? Wypij szklankę wody z cytryną – na pewno postawi Cię na nogi.
5. Wzdęty brzuch może pojawić się jako efekt wypicia niewystarczającej ilości wody. Więc jeśli chcesz mieć płaski brzuch – pij wodę!
6. Rzadkie oddawanie moczu. Nie pijesz wody? Nie oczyszczasz organizmu z toksyn. Jest to bardzo niebezpieczne dla ciała, dlatego warto dbać o to, aby pić co najmniej 2-3 litry dziennie.

Artykuł powstał w ramach akcji “Pij kranówkę”, która ma na celu rozpowszechnienie picia wody kranowej w powiecie nyskim. Wspólnymi siłami Wodociągi AKWA w Nysie (https://wikakwa.pl/) oraz trenerka fitness Sonia Dziergas (www.soniadziergas.pl) zaangażowali lokalnych przedsiębiorców oraz działaczy do promocji nyskiej kranówki. Efektem współpracy jest sesja zdjęciowa, która ma przybliżyć mieszkańcom zdrowe nawyki.

W tej części akcji wzięli udział:
– Finans – https://www.finans.pl/
– Kalinka – https://instagram.com/thumbelina1601?igshid=YmMyMTA2M2Y=
– Nemo – https://www.facebook.com/Pizzeria-Nemo-172245893460707/

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź