Start Aktualności Pierwsze słoiki z miodem już gotowe!

Pierwsze słoiki z miodem już gotowe!

przez Nysa Hot

Czy wiecie, że prawie jedna trzecia produktów spożywanych przez człowieka jest zależna od pracy pszczół? W „Miodowym ZAKątku” założonym na terenie Grupy Azoty ZAK poza obszarem przemysłowym, w otoczeniu alei lipowej i pól uprawnych bogatych w miododajne rośliny, powstało mini gospodarstwo pasieczne.

Za nami pierwsze warsztaty edukacyjne dotyczące roli pszczół w środowisku. W wydarzeniu wzięli udział wychowankowie Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci w prezencie otrzymały słoiki z miodem, zebranym z uli na terenie kędzierzyńskich zakładów.

– To wyjątkowy projekt proekologiczny, który powstał z inicjatywy naszych pracowników – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK. – W ramach tego ekosystemu możemy obserwować życie pszczół, a także edukować o pozytywnym wpływie tych owadów zarówno na środowisko, jak również rolnictwo. To z kolei jest naturalnym nawiązaniem do obszaru działalności Grupy Azoty.

Na terenie spółki wstępnie zainstalowanych zostało 6 uli wielkopolskich z rodzinami pszczelimi z gatunku Carnica wielka, która jest gatunkiem łagodnym. Docelowo planowane jest rozszerzenie ich liczebności oraz uatrakcyjnienie terenu o łąki kwietne.

Opiekunem pasieki jest pan Adrian Urbańczyk, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem własnego gospodarstwa pasiecznego oraz edukacją najmłodszych pasjonatów pszczelarstwa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź