Start Hot Pierwszy Piknik Archeologiczny w Juraparku w Krasiejowie!

Pierwszy Piknik Archeologiczny w Juraparku w Krasiejowie!

przez Nysa Hot

Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych dobrej zabawy w klimatach prehistorycznych na Pierwszy Piknik Archeologiczny, który będzie miał miejsce w Juraparku w Krasiejowie w dniach 26-27 czerwca. Wydarzenie to jest pierwszym z cyklu zaplanowanych na okres wakacyjny eventów, które będą odbywać się co dwa tygodnie i z których każdy będzie miał swój własny temat kluczowy.

Dla celów pikniku zostanie zbudowana rekonstrukcja paleolitycznej wioski wraz z mieszkańcami. Będziemy mogli zobaczyć sceny z codziennego życia ludzi sprzed kilkunastu tysięcy lat. Ludzie epoki lodowcowej pokażą wszystkim chętnym jak wykonywali narzędzia z krzemienia i rogu, jak szyli ubrania, rozniecali ogień i gotowali swoje posiłki z naturalnych składników jakie można było zdobyć w zamierzchłych czasach.

Wszystkie te atrakcje będą odbywały się w rytmie szamańskich bębnów i mistycznych dźwięków didgeridoo – specjalnie na tę okazję przyjadą osoby będące wirtuozami tych antycznych instrumentów.

Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach bębniarskich prowadzonych przez grupę Ethnochowa specjalizującą się w popularyzacji muzyki etnicznej. Wieczorem czeka nas wspólne ognisko przy którym będzie można porozmawiać o pradawnych dziejach naszego gatunku.

A dla chętnych przewidziana jest dodatkowa atrakcja – nocne zwiedzanie Juraparku i Pawilonu Paleontologicznego przy świetle latarni i księżyca wraz z przewodnikami, będącymi prawdziwymi paleontologami. Te oraz wiele innych atrakcji na pewno sprawią, że przygody jakie przeżyjecie na Pikniku Archeologicznym zapamiętacie na zawsze. Zapraszamy gorąco i prehistorycznie

Piknik Archeologiczny

26 – 27 czerwca 2021 r.

PROGRAM:

13:00 – 20:00 – grupa rekonstrukcyjna Praosada Rydno (sobota/niedziela)

Praosada Rydno nawiązuje do życia codziennego ludzi z epoki kamienia, głównie starszej — paleolitu, chociaż wykorzystywane są również elementy charakterystyczne dla młodszej epoki kamienia — neolitu.

Grupa związana jest z rezerwatem archeologicznym Rydno — miejscem pradawnej eksploatacji złóż ochry czerwonej, czyli krwawego, kultowego barwnika.

W obozowisku znajdziecie Państwo:

  • szałas kryty skórami
  • krzemienne narzędzia
  • ochrę czerwoną orazpalenisko (na rozgrzanych kamieniach przygotowujemy mięso, placki mączne lub dzikie rośliny)
  • poznacie pierwotne metody rozniecania ognia
  • posłuchacie dźwięków instrumentu prymitywnych ludów Australii – didgeridoo
  • neolityczne techniki ręcznego lepienia naczyń z gliny

W tych dniach przeniesiecie się w czasie do prehistorycznej wioski, spotkacie jej mieszkańców, dowiecie się czym zajmowali się na co dzień,  jak spędzali wolny czas. Poznacie modę sprzed tysięcy lat oraz spróbujecie ich paleodiety.

13:00 – 18:00 Warsztaty bębniarskie z grupą Ethnochowa (sobota/niedziela)

Bloki warsztatowe 14:00 i 16:00

Warsztaty oraz wspólne granie na tradycyjnych bębnach etnicznych.

Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek oraz umiejętności muzyczne, na wspólną energetyczną przygodę. Podczas warsztatów zagramy na tradycyjnych bębnach, pochodzących z najdalszych zakątków globu, oraz poznamy szamańskie rytmy, towarzyszące ludziom pierwotnym podczas ich rytuałów.

20:00 Koncert bębniarski grupy Etnochowa przy ognisku (sobota)

21:00 – 22:30 Nocne zwiedzanie (sobota)

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź