Start Na sygnale Pierwszy remont od wielkiej powodzi

Pierwszy remont od wielkiej powodzi

przez Nysa Hot

Są już pierwsze efekty termomodernizacji zaplecza nyskiego szpitala. To kolejna inwestycja ZOZ Nysa, stawianego w górnej półce najlepiej funkcjonujących placówek zdrowotnych nie tylko na Opolszczyźnie. Sprawdzamy, co nowego i za ile.

Inwestycja warta blisko 2 miliony złotych zakłada m.in. wymianę stolarki okiennej, ocieplenie ścian elewacji oraz prace izolacyjne ścian fundamentowych. Jak pogoda pozwoli, już niebawem nowy blask zyska budynek stołówki, oddział obserwacyjno-zakaźny, a także budynek administracyjny ZOZ-u. Obiekty czekają na właściwy remont od czasów powodzi tysiąclecia.

Norbert Krajczy planuje część wyremontowanych pomieszczeń w wymienionych budynkach adoptować na przychodnie. Ułatwi to dostęp do świadczeń osobom starszym oraz mających problemy z poruszaniem się. Przypomnijmy, że pomimo oddania nowego skrzydła szpitala, spora część gabinetów znajduje się na najniższej kondygnacji starej części wysłużonego budynku szpitala.

Wykonawcą programu termomodernizacji obiektów szpitalnych jest nyskie starostwo. Budowlańcy mają czas do sierpnia br.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź