Start Hot Pijani 34-latka i 26-latek zatrzymani

Pijani 34-latka i 26-latek zatrzymani

przez Nysa Hot

Policja zatrzymała kolejnych pijanych kierowców. 34-latka i 26-latek stracili prawo jazdy.

– W sobotę około godziny 2:40 dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że porusza się on całą szerokością jezdni. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. Podczas sprawdzania miejscowości Domaszkowice, policjanci zauważyli pojazd ze zgłoszenia. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Policjanci sprawdzili na urządzeniu do badania trzeźwość 26-latka – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. 26-latek stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Paczkowie. Samochód na podwójnym gazie prowadziła 34-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego. Została zatrzymana, gdyż nie miała zapiętych pasów. Policjanci od razu wyczuli woń alkoholu.

– Kobieta prowadziła pojazd mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta straciła swoje uprawienia – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź