Start Hot Pijany 15-latek wjechał autem w budynek

Pijany 15-latek wjechał autem w budynek

przez Nysa Hot

Sąd rodzinny i nieletnich zdecyduje wkrótce o dalszym losie 15-latka, który w niedzielę wieczorem będąc pod wpływem alkoholu jechał samochodem. Nastolatek najechał na budynek znajdujący się przy Klubie Żeglarskim w Głębinowie. 

– W niedzielę po godzinie 21:00 policjanci otrzymali informację, że na terenie Klubu Żeglarskiego w Głębinowie doszło do uszkodzenia budynku przez pojazd. Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że kierujący osobowym nissanem, wykonał nieprawidłowo manewr cofania i najechał na budynek. Kierujący pojazdem 15- latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nieletni był w stanie nietrzeźwości, w wydychanym powietrzu miał 1,74 promila alkoholu. Został on przekazany pod opiekę opiekuna prawnego, o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Również w niedzielę 18 czerwca, przed godziną 9:00 na ul. Szopena w Nysie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 47-latka. Jak się okazało, mężczyzna kierował nissanem mając blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja po raz kolejny apeluje, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź