Start Aktualności Pijany i bez prawka zatrzymany dzięki reakcji świadka

Pijany i bez prawka zatrzymany dzięki reakcji świadka

przez Nysa Hot

49-latek miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu i kierował nie mając do tego uprawnień. Teraz odpowie przed sądem.

– Do zdarzenia doszło w sobotę (30.12.23 r.) około godziny 23.00 w Nysie przy ul. Bohaterów Warszawy. Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że świadkowie zauważyli, jak prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna kieruje samochodem marki renault. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że w samochodzie znajduje się 49-latek. Od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu oraz zauważyli w pojeździe butelki z alkoholem – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Jak się okazało miał ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” nie stracił prawo jazdy, bo … go nie posiadał.

– Podczas policyjnej kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie w sądzie. Grozi mu nawet 3 pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź