Start Hot Pijany kierowca bmw wjechał w przydrożną latarnię

Pijany kierowca bmw wjechał w przydrożną latarnię

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend w Prudniku. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali też innego kierowcę, który prowadził na podwójnym gazie.

– W obu przypadkach do zatrzymania doszło na terenie Prudnika. W sobotę, tuż przed godziną 19:00 dyżurny prudnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi, który miał jeździć w centrum miasta. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom. Już chwilę po zgłoszeniu, policjanci zauważyli wskazany pojazd, którego kierujący na widok radiowozu wjechał w ogrodzenie – informuje prudnicka Policja.

Jak się okazało, 40- letni mieszkaniec Opola miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– Do drugiego zdarzenia doszło, około 1:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdzie 20-latek kierujący bmw wjechał w przydrożną latarnię. W tym przypadku badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nikomu nic się nie stało.

– Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi im kara nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

Foto: prudnicka Policja 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź