Start Hot Pijany kierowca prawie potrącił pieszego i wjechał w zaparkowany samochód

Pijany kierowca prawie potrącił pieszego i wjechał w zaparkowany samochód

przez Nysa Hot

Okazało się, że 62-latek posiada sądowy zakaz kierowania. Teraz odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowanie mimo zakazu, kolizję i niezatrzymanie się do kontroli.

– 6 lipca otmuchowscy policjanci dostali zgłoszenie, że na trasie Meszno – Otmuchów ma jechać nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający przekazał również markę oraz numery rejestracyjne pojazdu.  Chwilę później policjanci zobaczyli opisaną skodę. Mimo sygnału do zatrzymania kierujący ominął radiowóz i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg – informuje nyska Policja.

Mężczyzna wjechał do Otmuchowa. Stracił panowanie nad samochodem. Wpadł w poślizg i omal nie potrącił pieszego. Wjechał w zaparkowany samochód, który siłą odrzutu uderzył w kolejne auto, a to z kolei uderzyło w ogrodzenie.

Policjanci zatrzymali 62-latniego kierowcę skody. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, a badanie alkosensorem pokazało, że 62-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami – relacjonuje nyska Policja.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowanie mimo zakazu, niezatrzymanie się do kontroli oraz kolizję.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź