Start Aktualności Pijany kierowca szarżował ulicami Otmuchowa

Pijany kierowca szarżował ulicami Otmuchowa

przez Nysa Hot

Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, 58-latek uszkodził zaparkowany samochód. Dalszą jazdę uniemożliwił mu będący po służbie policjant z Komisariatu Policji w Otmuchowie. Dodatkowo nietrzeźwy mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

– W środę, 22 marca tuż po godzinie 10:00, mundurowy Komisariatu Policji w Otmuchowie jechał swoim autem ulicami Otmuchowa. Jego uwagę zwrócił jadący przed nim osobowy peugeot. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie policjanta. Wykonując manewr omijania, najechał na prawidłowo zaparkowany pojazd. Policjant miał podejrzenie, że kierujący mężczyzna może być nietrzeźwy. Aby to sprawdzić, dzielnicowy wyprzedził go, zmuszając do zatrzymania. Następnie wybiegł ze swojego pojazdu i wyciągnął klucze ze stacyjki kierującemu peugeot i wezwał patrol policji – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, oficer prasowy KPP w Nysie.

Kierującym okazał się 58-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Jak się okazało, miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą  zajmie się sąd.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź