Start Aktualności Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie i inny samochód

Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie i inny samochód

przez Nysa Hot

Kierowca audi miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. 41-latek musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz utratą pojazdu zgodnie z nowymi przepisami.

– Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (24.03.2024 r.) przed godziną 3:00. Dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący audi uszkodził przęsło ogrodzenia oraz zaparkowany na posesji pojazd marki volkswagen. Niezwłocznie na miejsce zostali wysłani policjanci. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w pojeździe marki audi nie znajdują się żadne osoby. Po ustaleniu właściciela pojazdu mundurowi udali się do jego miejsca zamieszkania. Drzwi otworzył 41-letni mężczyzna, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Rozpytany na okoliczność zaistniałego zdarzenia, zaprzeczał, aby on miał kierować tym pojazdem. W trakcie wykonywanych dalszych czynności przez mundurowych 41-letni mieszkaniec gminy Nysa, przyznał się, że to on kierował pojazdem – mówi  st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficer prasowy KPP w Nysie.

– Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy z wynikiem – 2,16 promila alkoholu. Ponadto od mężczyzny została pobrana do analizy krew. Kierujący stracił już swoje uprawnienia, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd – dodaje Kędzierska.

41-latek musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz utratą pojazdu zgodnie z nowymi przepisami.

Policja przypomina, że od 14 marca br. obowiązują nowe, zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Zgodnie z artykułem 44 b znowelizowanego kodeksu karnego, w wypadkach wskazanych w ustawie sąd orzeknie przepadek pojazdu mechanicznego. Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy albo po popełnieniu przestępstwa sprawca zbył, darował lub ukrył pojazd podlegający przepadkowi, orzeka się przepadek jego równowartości.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź