Start Aktualności Pijany rowerzysta wydmuchał ponad 2 promile

Pijany rowerzysta wydmuchał ponad 2 promile

przez Nysa Hot

54-latek został ukarany wysokim mandatem. Jechał rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

– Wczoraj (30 stycznia) około godziny 11:15 w Lipnikach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Jego styl jazdy wzbudził wątpliwości policjantów, co do jego trzeźwości. Przypuszczenia policjantów okazały się być słuszne. Po zatrzymaniu do kontroli mundurowi od 54- letniego mężczyzny wyczuli alkohol. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Otmuchowie sprawdzili stan trzeźwości kierującemu jednośladem. Okazało się, że kierujący ma 2,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. sierż. Janina Kędzierska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Mężczyzna zapłaci teraz słony mandat na kwotę 2500 złotych.

Policja przypomina, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami karnymi w kwotach 1000 i 2500 złotych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź