Start Hot Pijany w sztok 34-latek doprowadził do kolizji

Pijany w sztok 34-latek doprowadził do kolizji

przez Nysa Hot

2 września policjanci z Nysy otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego miało dojść na ul. Powstańców Śląskich w Nysie. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że 34-letni kierowca volkswagena w trakcie wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym audi.

– Podczas wykonywania czynności związanych z obsługą zdarzenia drogowego, policjanci drogówki wyczuli od kierującego osobowym volkswagenem alkohol. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości pokazało 2,42 ‰ alkoholu w organizmie kierującego. Będący na miejscu policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od uszkodzonego pojazdu. Ponadto, 34- latek poruszał volkswagenem bez wymaganych badań technicznych pojazdu – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Mężczyźnie grozi teraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara grzywny oraz do 2 lat więzienia.

Foto: KPP Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź