Start Hot Pijany w sztok kierowca Quada omal nie doprowadził do tragedii

Pijany w sztok kierowca Quada omal nie doprowadził do tragedii

przez Nysa Hot

W sobotę (09.09.23) w miejscowości Maciejowice doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 36-letni kierowca quada uderzył w przydrożny klomb. Był kompletnie pijany. Teraz odpowie przed sądem.

– Do zdarzenia doszło po godzinie 18:00. Dyżurny otmuchowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który uderzył w klomb. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 36-latek, mieszkaniec gminy Otmuchów jechał sam. Z uwagi na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i uderzył w klomb. Mężczyźnie została udzielona pomoc na miejscu zdarzenia – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się że mężczyzna miał w swoim organizmie 2,75 promila alkoholu – dodaje Rudkowska.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Foto ilustracyjne: Pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź