Start Na sygnale Pijany zderzył się z ciężarówką

Pijany zderzył się z ciężarówką

przez Nysa Hot

Alkohol i brawura – to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach w naszym kraju. Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który w Namysłowie zderzył się z ciężarówką. Poza utratą prawa jazdy i wysoką grzywną, grożą mu 2 lata więzienia. 

-9 stycznia wieczorem, dyżurny namysłowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na skrzyżowaniu ulic Braterskiej i Baczyńskiego. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zastali rozbitego volkswagena i uszkodzoną naczepę ciężarówki. – informuje opolska Policja. – W trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia, policjanci poddali badaniu na trzeźwość kierowców obu pojazdów. Podejrzewany o wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, kierowca osobowego volkswagena miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu, natomiast kierowca ciężarówki był trzeźwy. Szczęśliwie uczestnicy zdarzenia nie doznali żadnych obrażeń ciała, nie ucierpiał również nikt z osób postronnych.

49-latkowi grozi teraz kara do 2 lat więzienia sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz przynajmniej 5 000 złotych grzywny.

Foto: opolska Policja

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź