Start Aktualności Piraci drogowi w Kałkowie. Dwóch kierowców straciło prawka

Piraci drogowi w Kałkowie. Dwóch kierowców straciło prawka

przez Nysa Hot

Powód? Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

We wtorek (23 kwietnia) policjanci drogówki kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący w miejscowości Kałków w gminie Otmuchów. To właśnie tam, dwóch kierujących straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich poruszał się 104 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 27-latkowi i nałożyli mandat karny w wysokości 1 500 zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kierującemu osobowym bmw przypisano także 13 punktów karnych – relacjonuje st. sierż. Janina Kędzierska p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

– Niespełna pół godziny później do tej samej miejscowości wjechał rozpędzony 46-leni mężczyzna. Kierujący mercedesem poruszał się z prędkością 107km/h. Mężczyzna stracił swoje uprawnienie i został ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęły punkty karne – mówi Kędzierska. 

Policja przypomina, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź