Start Aktualności PKS przywraca autobusy. Które kursy będą dostępne?

PKS przywraca autobusy. Które kursy będą dostępne?

przez Nysa Hot

W zeszłym tygodniu nyska spółka PKS poinformowała o zawieszeniu kursów autobusów. Zarząd zdecydował jednak o przywróceniu niektórych z nich.

Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia COVID-19 w Powiecie Nyskim. zarząd PKS zadecydował o zawieszeniu kursów autobusów do odwołania. Decyzja została jednak zmieniona na prośbę osób, które transportem publicznym przemieszczają się do pracy. W związku z tym zarząd przywrócił niektóre z kursów:

04:55 Nysa ul. Piłsudskiego – Opole ul. Armii Krajowej 06:22

06:25 Opole ul. Armii Krajowej – Nysa ul. Piłsudskiego 07:47

05:55 Nysa ul. Piłsudskiego – Opole ul. Armii Krajowej 07:22

07:25 Opole ul. Armii Krajowej – Nysa ul. Piłsudskiego 08:47

 

12:55 Nysa ul. Piłsudskiego – Opole ul. Armii Krajowej 14:22

14:25 Opole ul. Armii Krajowej – Nysa ul. Piłsudskiego 15:47

13:55 Nysa ul. Piłsudskiego – Opole ul. Armii Krajowej 15:22

15:25 Opole ul. Armii Krajowej – Nysa ul. Piłsudskiego 16:47  

 

Zmiany wejdą w życie już jutro (19.03). Nie wszystkim jednak się ten pomysł spodobał. W komentarzach pod informacją wypowiedział się m.in. radny Rady Powiatu. Daniel Palimąka.

[quote width=”auto” align=”left|right|none” border=”COLOR” color=”COLOR” title=”Daniel Palimąka”]Panie starosto Andrzej Kruczkiewicz nie bądźmy mądrzy po szkodzie tylko przed szkodą!!!![/quote]

Od ubiegłego tygodnia przewoźnik w trosce o przewożone osoby obowiązkowo dezyfenkuje autobusy (czytaj więcej). Jakie będzie zainteresowanie przywróconych kursów? Zobaczymy już jutro. Niewykluczone, że Zarządy Powiatu i spółki znów zmienią decyzję. Na razie ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa Zarząd podjął koleje środki zapobiegawcze. Jednostki podległe starostwu otrzymały jednorazowe rękawiczki oraz maseczki ochronne.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź