Start Hot Plaga pożarów kominów. Powiat Nyski niechlubnym rekordzistą

Plaga pożarów kominów. Powiat Nyski niechlubnym rekordzistą

przez Nysa Hot

W ostatnim czasie nie ma dnia, by strażacy nie wyjeżdżali do pożaru komina lub sadzy w kominie. Nasz powiat jest tutaj niestety niechlubnym rekordzistą w województwie opolskim. 

– Codziennie dostajemy tego typu zgłoszenia. Właściwie nie ma dnia bez wyjazdu do pożaru sadzy czy samego komina. To prawdziwa plaga. Apelujemy po raz kolejny, by zadbać o swoje przewody kominowe. Chodzi m.in. o regularne przeglądy i korzystanie z usług kominiarskich. Tu przecież chodzi o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie.

Zgodnie z prawem właściciel lub zarządca budynku, zobowiązany jest do poddawania przeglądowi kominiarskiemu przewodów kominowych, dymowych, wentylacyjnych i spalinowych przynajmniej raz w roku, w celu sprawdzania ich stanu technicznego.

Należy pamiętać, iż osoba, która ubezpieczyła swój dom na przykład od pożaru, a nie może udowodnić, że regularnie dokonywała przeglądów kominiarskich i właściwie czyściła przewody kominowe, pozbawia się szansy na dostanie odszkodowanie za poniesione straty.

Foto: OSP Prusinowice

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź